Auckland National qualifier top 8

Jacques Van Eeden - Winner

Steel Blade

1 Batterskull

1 Sword of Feast and Famine

1 Sword of War and Peace

3 Phyrexian Metamorph

4 Tempered Steel

4 Dispatch

4 Stoneforge Mystic

4 Porcelain Legionnaire

4 Steel Overseer

4 Vault Skirge

4 Memnite

3 Ornithopter

3 Mox Opal

 

4 Inkmoth Nexus

4 Tectonic Edge

3 Marsh Flats

9 Plains

Sideboard

4 Phyrexian Revoker

3 Torpor Orb

3 Shrine of Loyal Legions

3 Divine Offerings

2 Hex Parasite

 

Dan Huang - Runner Up

B/R Vampires

2 Hero of Oxid Ridge

4 Vampire Lacerator

1 Captivating Vampire

4 Bloodghast

2 Viscera Seer

4 Kalastria Highborn

4 Gatekeeper of Malakir

3 Pulse Tracker

3 Dark Tutelage

4 Lightning Bolt

2 Burst Lightning

3 Arc Trail

2 Urge to Feed

8 Swamp

4 Lavaclaw Reaches

4 Dragonskull Summit

4 Blackcleave Cliffs

1 Marsh Flats

1 Verdant Catacombs

 

Sideboard

3 Disfigure

3 Doom Blade

2 Consuming Vapors

3 Vampire Hexmage

3 Duress

1 Surgical Extraction

 

Chris Gehring

RUG

4 Lotus Cobra

4 Deceiver Exarch

3 Inferno Titan

1 Consecrated Sphinx

3 Mana Leak

4 Lightning Bolt

4 Preordain

2 Explore

3 Splinter Twin

4 Jace the Mind Sculptor

1 Jace Beleren

 

4 Copperline Gorge

4 Raging Ravine

4 Misty Rainforest

4 Scalding Tarn

3 Halimar Depths

2 Mountain

4 Island

2 Forest

 

Sideboard

3 Obstinate Baloth

4 Pyroclasm

2 Spell Pierce

2 Flash Freeze

3 Nature's Claim

1 Inferno Titan

 

William Poor

Red Deck Wins

4 Goblin Guide

4 Shrine of Burning Rage

4 Koth of the Hammer

4 Ember Hauler

4 Spikeshot Elder

4 Searing Blaze

4 Lightning Bolt

4 Burst Lightning

3 Stagger Shock

2 Shatter

11 Mountain

4 Arid Mesa

4 Scalding Tarn

4 Teetering Peaks

 

Sideboard

2 Manic Vandal

2 Shatter

2 Forked Bolt

3 Dismember

3 Combust

3 Mark of Mutiny

 

Oscar Casswell-Laird

Red Deck wins

4 Burst Lightning

4 Searing Blaze

4 Goblin Guide

4 Spikeshot Elder

4 Lightning Bolt

4 Staggershock

4 Ember Hauler

4 Shrine of Burning Rage

4 Koth of the Hammer

15 Mountain

1 Scalding Tarn

4 Arid Mesa

4 Teetering Peaks


Sideboard

3 Dismember

2 Act of Aggression

4 Phyrexian Revoker

4 Shatter

2 Arc Trail

 

Nicholas Rawcliffe

Cawblade

4 Stoneforge Mystic

4 Squadron Hawk

2 Condemn

1 Gideon Jura

2 Jace Beleren

3 Jace the Mind Sculptor

1 Batterskull

1 Sword of War and Peace

1 Sword of Feast and Famine

4 Spell Pierce

4 Mana Leak

4 Preordain

3 Into the Roil

4 Glacial Fortress

4 Celestial Colonnade

4 Island

3 Plains

4 Tectonic Edge

4 Seachrome Coast

3 Inkmoth Nexus

 

Sideboard

4 Leyline of Sanctity

3 Divine Offering

3 Day of Judgment

3 Celestial Purge

2 Spellskite

 

Henry Moore

No One Expects

4 Preordain

4 Inquisition of Kozilek

2 Despise

4 Mana Leak

2 Go for the Throat

1 Doom Blade

1 Into the Roil

1 Black Sun's Zenith

1 Dismember

1 Stoic Rebuttal

2 Jace Beleren

1 Deprive

4 Jace the Mind Sculptor

1 Consume the Meek

2 Liliana Vess

1 Batterskull

2 Grave Titan

4 Creeping Tar Pit

4 Drowned Catacomb

4 Darkslick Shores

4 Tectonic Edge

3 Swamp

3 Island

 2 Marsh Flats

2 Scalding Tarn


Sideboard

3 Phyrexian Crusader

3 Disfigure

2 Memoricide

2 Flash Freeze

2 Spellskite

2 Duress

1 Jace Beleren

 

Aaron Sewell

Darkblade

4 Squadron Hawk

4 Stoneforge Mystic

1 Batterskull

1 Sword of Feast and Famine

1 Sword of War and Peace

4 Jace the Mind Sculptor

2 Gideon Jura

4 Preordain

2 Dismember

2 Into the Roil

2 Go for the Throat

1 Doom Blade

4 Inquisition of Kozilek

2 Despise

4 Creeping Tar Pit

4 Seachrome Coast

4 Darkslick Shores

4 Marsh Flats

4 Plains

2 Swamps

1 Island

1 Celestial Colonnade

2 Glacial Fortress

 

Sideboard

1 Sun Titan

1 Jace Beleren

1 Batterskull

1 Sword of feast and Famine

3 Spellskite

3 Divine Offering

2 Disfigure

1 Go for the Throat

1 Doom Blade

1 Duress

Back to Main Page

 

 

Comments